10.10.2021 – XXVIII Niedziela Zwykła

1. Obchodzimy dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Od dwudziestu lat cała Polska buduje żywy pomnik Św. Jana Pawła II poprzez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą kształcenie uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin, których nie stać na finansowanie nauki swych dzieci. Dlatego i w naszej Parafii przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary na ten cel.

2. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie…

Czytaj dalej…

03.10.2021 – XXVII Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękuję Panom: Piotrowi Osieckiemu, Pawłowi Dudziakowi i Markowi Wróblowi za renowację Krzyża w Drużynie.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do…

Czytaj dalej…

26.09.2021 – XXVI Niedziela Zwykła

1. W środę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wśród Solenizantów świętujących swoje imieniny jest Pan Michał, nasz Organista, któremu dziękujemy za trud wkładany w upiększanie Liturgii i życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Św. Michała.

2. Cała nasza Wspólnota Parafialna cieszy się z przeżywania wyjątkowego Jubileuszu…

Czytaj dalej…

19.09.2021 – XXV Niedziela Zwykła

1. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem dzisiaj o godz. 17.30.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać…

Czytaj dalej…

12.09.2021 – XXIV Niedziela Zwykła

1. Wraz z całą Ojczyzną i Kościołem w Polsce przeżywamy dzisiaj radość Beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Niech nowi nasi Błogosławieni orędują za nami, Kościołem i Ojczyzną.

2. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w minioną niedzielę…

Czytaj dalej…

05.09.2021 – XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar dla Afganistanu.

2. Z okazji minionej, 82 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zapraszam do wspólnej modlitwy przy zbiorowych mogiłach w lesie w Nowinkach dzisiaj o godz.16.00, by tam polecać Panu Bogu wszystkich poległych i pomordowanych w czasie ostatniej wojny oraz błagać o tak potrzebny dar…

Czytaj dalej…

22.08.2021 – XXI Niedziela Zwykła

1. Z okazji zbliżającego się naszego Odpustu okazja do spowiedzi św. przed Odpustem jutro, w poniedziałek od godz. 17.00. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania, by każdy mógł dostąpić łaski Odpustu Zupełnego. Naszych chorych i starszych Parafian pragnę odwiedzić z sakramentami świętymi w domach…

Czytaj dalej…

15.08.2021 – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. Przed kościołem można nabywać bukiety zielne ku czci Wniebowziętej Pani. Ofiary przy tej okazji składane, są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Serdecznie dziękuję Paniom, które przygotowały tradycyjne bukiety oraz wszystkim, którzy przynieśli kwiaty i zioła.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 18.00. Spisane podziękowania…

Czytaj dalej…

08.08.2021 – XIX Niedziela Zwykła

1. Przypominam, że w sierpniu Msze św. w naszym kościele według stałego porządku.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem…

Czytaj dalej…

30.05.2021 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem, dzisiaj o godz. 17.30, a ich rodziców, jutro, w poniedziałek o godz. 19.30.

2. Rodziców i bliskich dzieci komunijnych zapraszam do Spowiedzi św. jutro…

Czytaj dalej…