21.07.2019 – XVI Niedziela Zwykła

O Panie, jeśli darzysz mnie życzliwością, racz nie omijać Twego sługi! Przyniosę trochę wody, wy zaś raczcie obmyć sobie nogi, a potem odpocznijcie pod drzewami. Ja zaś pójdę wziąć nieco chleba, abyście się pokrzepili, zanim pójdziecie dalej, skoro przechodzicie koło sługi waszego.

Rdz 18, 1-10a
  1. Dziś po Mszach świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. We wtorek, 23 lipca przypada 28. rocznica śmierci pierwszego Proboszcza naszej Parafii, Ks. Czesława Szperzyńskiego. Za wieloletni trud duszpasterski niech cieszy się w niebie nagrodą Dobrego Pasterza. Msza św. w intencji Ś.P. Ks. Proboszcza Czesława Szperzyńskiego we wtorek o godz. 8.30.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. W piątek, 26 lipca wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

5. „Bóg zapłać” mieszkańcom ul. Głównej z numerów nieparzystych, za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę pozostałych mieszkańców ul. Leszczyńskiej

6. W miniony piątek Pan Bóg wezwał do siebie Ś.P. Leokadię Kaczmarek z Borkowic. Msza św. pogrzebowa jutro – w poniedziałek o godz. 12.00, a następnie pogrzeb na cmentarzu w Mosinie. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Leokadię polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”