25.04.2021 – IV Niedziela Wielkanocna

On jest kamieniem odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Dz 4, 8-12
  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W codziennych modlitwach prośmy Pana, o liczne nowe powołania, by powoływał robotników na swoje żniwo. Przed kościołem zbieramy ofiary na utrzymanie naszego poznańskiego Seminarium, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbonki pod Obrazem Matki Najświętszej.

3. W sobotę, 1 maja rozpoczniemy najpiękniejszy miesiąc – maj, a wraz z nim pełne uroku nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w kościele codziennie pół godziny przed Mszą św., a więc we wtorki o 8.00, w pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30. Zachęcam także do pielęgnowania pięknego zwyczaju wspólnej majowej modlitwy wieczornej przy krzyżach i figurach przydrożnych. By ożywić ten zwyczaj, zapraszam na „majowe” w sobotnie i świąteczne: w sobotę, 1 maja przy Krzyżu w Nowinkach, a 3 Maja w Ur. Królowej Polski przy Krzyżu w Drużynie. Gorąco wszystkich zachęcam i zapraszam do udziału w tych najpiękniejszych maryjnych nabożeństwach zarówno w kościele, jak i przy krzyżach.