09.05.2021 – VI Niedziela Wielkanocna

Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie.

Dz 10, 25-26. 34-35. 44-48
  1. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Majowych, pół godziny przed Mszą św., a także pod przydrożnymi Krzyżami i Figurami. Pod Krzyżem w Borkowicach w sobotę, 15 maja o godz. 20.00.

2. Od poniedziałku do środy tzw. Dni Krzyżowe, dni modlitwy o dobre urodzaje.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod Obrazem Matki Najświętszej.

4. W czwartek przypada kolejna rocznica Objawień Matki Bożej trójce dzieci w Fatimie. Objawienia te rozpoczęły się 13 maja, a skończyły 13 października 1917 roku. Matka Boża wzywała tam do nawrócenia oraz do odmawiania różańca. Przepowiedziała cierpienia Kościoła w dwudziestym wieku oraz zamach na św. Jana Pawła II. Z racji II czwartku miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy Żywy Różaniec. O 17.30 modlitwa różańcowa i po Majowym nabożeństwie Msza św. w int. Członków wspólnoty.

5. W piątek, 14 maja dla naszej Parafii przypada doroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich zachęcam do ofiarowania Panu choć kilkunastu minut. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.30. Zakończenie nabożeństwem majowym i wieczorną Mszą św. o godz. 18.30.

6. W piątek Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

7. Młodzież klas I ponadpodstawowych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem w przyszłą niedzielę, 16 maja o godz. 17.00, a młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie w niedzielę, 23 maja o godz. 17.00.

8. W poniedziałek, 3 maja odeszła do Pana Ś.P. Anna Lorkowska. Pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Annę polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”