03.04.2022 – V Niedziela Wielkiego Postu

Nie wspominajcie wydarzeń minionych, nie roztrząsajcie w myśli dawnych rzeczy. Oto Ja dokonuję rzeczy nowej; pojawia się właśnie. Czyż jej nie poznajecie? Otworzę też drogę na pustyni, ścieżyny na pustkowiu. Sławić Mnie będą zwierzęta polne, szakale i strusie, gdyż na pustyni dostarczę wody i rzek na pustkowiu, aby napoić mój lud wybrany. Lud ten, który sobie utworzyłem, opowiadać będzie moją chwałę.

Iz 43, 16-21
  1. Przypominam, że w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia planujemy zorganizować Misterium Drogi Krzyżowej ulicami Krosna. Do przeżycia i realizacji tegoż Misterium konieczna jest pomoc i zaangażowanie wielu osób. Zapraszam więc do udziału szczególnie młodzież i wszystkich odważnych, którzy chcieliby spróbować sił aktorskich, wcielić się w postaci Męki Pańskiej i zagrać w tym Misterium.

2. Próba przed Misterium Drogi Krzyżowej, dzisiaj o godz. 14.00. Chętnych i odważnych, a przede wszystkim chcących dać świadectwo wiary serdecznie zapraszam.

3. Dziękuję tym rodzinom i osobom, które złożyły już Daninę Diecezjalną na utrzymanie Seminarium, Domu Księży Emerytów, Muzeum i Archiwum Archidiecezjalnego. Koperty na Daninę można odbierać przed kościołem. Daninę Diecezjalną proszę składać do skarbony przy św. Józefie do końca Wielkiego Postu.

4. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek, 4 kwietnia o godz. 19.30.

5. Zachęcam do Spowiedzi św. wielkanocnej. Dzień pojednania i pokuty w naszym kościele w najbliższy wtorek, 5 kwietnia. Księża Goście spowiadać będą od godziny 16.00 – 17.30 i od 18.30 – 20.00. Każdy, kto tylko może niech skorzysta z sakramentu pojednania, by z czystym sercem obchodzić Święta Paschalne. Bardzo proszę, nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień!

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

7. Starszych i chorych Parafian pragnę odwiedzić z sakramentami świętymi w czwartek, 7 kwietnia w godz. od 10.00 – 13.00. Zainteresowane osoby proszę zgłaszać w zakrystii.

8. Wyjątkowo, w pierwszy Czwartek miesiąca zapraszam do modlitwy wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 18.00 Różaniec, a następnie Msza św. w int. Członków wspólnoty.

9. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

10. W piątek, z racji II piątku miesiąca Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

11. Jeszcze do następnej Niedzieli przed figurą Św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać swoje dary serca: żywność, słodycze, produkty spożywcze, jako pomoc dla potrzebujących na Święta Wielkanocne. W miarę swych możliwości włączmy się w to dzieło miłosierdzia.

12. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dzieci zapraszam do udziału w uroczystej Procesji przed Mszą św. dziecięcą. Zbieramy się o godz. 10.15 na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Tylnej, gdzie nastąpi poświęcenie palm, a następnie udamy się w Procesji do kościoła na Mszę św. Za tydzień przed kościołem zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w naszym Misterium Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia. Misterium rozpocznie się przed kościołem o godz. 19.00. O pomoc w zabezpieczeniu Misterium, by mogło odbyć się godnie i w należytej oprawie, proszę Druhów Strażaków oraz Harcerzy. Przeżyjmy wspólnie Drogę Krzyżową Zbawiciela. Zabierzmy ze sobą świece i lampiony. Z powodu Misterium, w przyszłą niedzielę wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Nie ma za tydzień Mszy św. o godz. 19.00!

14. Już dziś zapraszam całym sercem do udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia. Uroczystości Świętego Triduum Paschalnego: w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Uroczysta Rezurekcja z Procesją w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00, a następnie Msze św. o godz. 10.30 i 12.00. W I i II Święto Wielkanocy nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg wezwał do siebie Ś.P. Rafała Kłaczyńskiego z Borkowic. Pogrzeb we Wielki Wtorek. Msza św. Pogrzebowa w kościele Św. Krzyża w Poznaniu, a następnie Pogrzeb na cmentarzu górczyńskim. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieja zmartwychwstania, a Ś.P. Rafała polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”