08.10.2023 – XXVII Niedziela Zwykła

Otóż winnicą Pana Zastępów jest dom Izraela, a ludzie z Judy szczepem Jego wybranym. Oczekiwał On tam sprawiedliwości, a oto rozlew krwi, i prawowierności, a oto krzyk grozy.

Iz 5, 1-7
  1. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30. Dziękuję za liczny udział dzieci w Różańcu.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej. W środę po Mszy św. zapraszam Wspólnotę Żywego Różańca na spotkanie w Sali Wiejskiej przy ul. Piaskowej.

3. Wszystkich uzdolnionych muzycznie i wokalnie zapraszam do zespołów muzycznych naszej parafii. Próby scholi dziecięcej w środy o 17.00, a „dużej scholi” w piątki o 19.00.

4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

5. W piątek zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych. O godz. 18.00 różaniec za zmarłych, a następnie Msza św. Za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

6. W sobotę - Dzień Nauczyciela. Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Wychowawcom, a szczególnie naszym Katechetom dziękujemy za trud wychowywania młodego pokolenia. Niech Waszej trudnej i tak odpowiedzialnej pracy towarzyszy Boża łaska i światło Ducha Świętego.

7. W niedzielę za tydzień, 15 października obchodzić będziemy w całej naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Od wielu lat cała Polska buduje żywy pomnik Św. Jana Pawła II poprzez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą kształcenie uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin, których nie stać na finansowanie nauki swych dzieci. Obecnie Fundacja wspiera około dwóch tysięcy młodych ludzi. Dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na ten cel. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, będą w sobotę i Niedzielę sprzedawać „kremówki papieskie” pakowane po 2 szt.; cena zestawu 13 zł. Dochód dzieci chcą przeznaczyć na wsparcie rodziny Jasiak z dwójką dzieci z Poznania, którą opiekuje się Caritas, bowiem ojciec walczy z chorobą nowotworową, a matka cierpi na depresję.

8. W miniony piątek odeszła do Pana Ś.P. Renata Ratajczak, z Borkowic. Msza św. Pogrzebowa w środę o godz. 12.30, a następnie Pogrzeb na cmentarzu w Luboniu. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Renatę polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.