03.12.2023 – I Niedziela Adwentu

Ty, Panie, jesteś naszym ojcem, odkupiciel nasz – to Twoje imię odwieczne. Czemu, o Panie, dozwalasz nam błądzić z dala od Twoich dróg, tak iż serca nasze stają się nieczułe na bojaźń przed Tobą? odmień się przez wzgląd na Twoje sługi i na pokolenia Twojego dziedzictwa. Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił – przed Tobą zatrzęsłyby się góry.

Iz 63, 16b-17. 19b; 64, 2b-7
  1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na Przyjście Pana oraz na Święta Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny. Roraty, czyli adwentowe Msze święte ku Matki Bożej, odprawiać będziemy dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30. Dzieci zachęcam do udziału w Roratach z lampionami. Przez wszystkie niedziele Adwentu można w salce nabywać Opłatki i Wigilijne Świece Caritasu. Małe świece w cenie 10 zł, duże 20 zł.

2. Przed figurą Św. Antoniego został wyłożony kosz, do którego można składać do niedzieli 17 grudnia swoje dary serca: żywność (za wyjątkiem owoców), słodycze, produkty spożywcze, jako pomoc dla uboższych na Święta. W miarę możliwości włączmy się w to dzieło miłosierdzia, a wówczas tradycyjne dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole nie będzie tylko pustym zwyczajowym gestem.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

4. Parafia Św. Mikołaja w Mosinie zaprasza na Odpust. Suma Odpustowa w środę, 6 grudnia o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Módlmy się o powołania kapłańskie. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

6. W piątek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Chociaż to zwykły dzień pracy zapraszam do udziału we Mszy św.o godz. 18.30. Zgodnie z obietnicą Matki Bożej podczas Jej objawień w 1947 roku we włoskim Montichiari, od 12.00 – 13.00 „Godzina łaski” zwana także „Godziną cudów”. W tym czasie zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu. Kto może niech przyjdzie do kościoła na adorację, a kto nie może być w tym czasie, niech modli się tam, gdzie będzie mu dane przebywać. Matka Boże obiecała w tej „Godzinie łaski”, w tej „Godzinie cudów” udzielać wielu łask dla duszy i ciała. Różaniec za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach w piątek o godz. 18.00, a następnie Msza św. w ich intencji.

7. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w I Sobotę miesiąca o 18.00.