31.12.2023 – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Pan okazał Sarze łaskawość, jak to obiecał, i uczynił jej to, co zapowiedział. Sara stała się brzemienną i urodziła sędziwemu Abrahamowi syna w tym właśnie czasie, jaki Bóg wyznaczył. Abraham dał swemu synowi, który mu się urodził, a którego mu zrodziła Sara, imię Izaak.

Rdz 15, 1-6; 21, 1-3
  1. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Nie ma dzisiaj wieczornej Mszy św. o godz. 19.00.

2. Jutro Nowy Rok Pański 2024. Rozpocznijmy go w Imię Boże. Msze św. jutro o godz. 8.30, 10.30 i 19.00. Zapraszam także do adoracji Najświętszego Sakramentu na rozpoczęcie Nowego Roku od godz. 18.00 – 19.00.

3. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w II Święto Bożego Narodzenia na KUL.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbonki pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

6. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00. Różaniec w I Sobotę o godz. 18.30.

7. W sobotę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej polskiej tradycji Świętem Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę: 8.30, 10.30 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą opiszemy drzwi naszych domów, na znak że przyjęliśmy Chrystusa i że mieszkają w tym domu ludzie wierzący. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można otrzymać po Mszach św. przed kościołem, a ofiary przy tym składane przeznaczymy na Misje. Z góry serdecznie dziękuję za każdy grosz przekazany na ten cel. Dzieci zapraszam do udziału w Orszaku Trzech Króli oraz przebrania się w szaty królewskie. Mędrców ze Wschodu przywitamy o godz. 10.00 przy świetlicy na ul. Piaskowej.

8. W minionym tygodniu odeszła do Pana ŚP. Aleksandra Zwolankiewicz z ul. Chełmońskiego. Pogrzeb w czwartek, 4 stycznia o godz. 12.00 na Miłostowie, od strony ul. Gnieźnieńskiej. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Aleksandrę polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”.