11.08.2024 – XIX Niedziela Zwykła

Powstawszy zatem, zjadł i wypił. Następnie umocniony tym pożywieniem szedł czterdzieści dni i czterdzieści nocy aż do Bożej góry Horeb.

1 Krl 19, 4-8
  1. Serdeczne „Bóg zapłać!” Panu Krzysztofowi Mani i Panu Januszowi Wieczorkowi za renowację mebli w prezbiterium.

2. Panie, które zechciałyby pomóc w układaniu bukietów na Matkę Boską Zielną, zapraszam w środę o godz. 10.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. W czwartek, 15 sierpnia przypada największe maryjne święto, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w naszej polskiej pobożności Świętem Matki Boskiej Zielnej oraz 104. Rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. O godz. 8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a Msze św. z Uroczystości według niedzielnego porządku. Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 10.30. Podczas każdej Mszy św. święcenie kwiatów i ziół. Caritas naszej Parafii rozprowadzać będzie przed kościołem bukiety zielne. Ofiary z bukietów przeznaczone są na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Z racji narodowego Święta udekorujmy domy flagami narodowymi i maryjnymi. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. o godz. 19.00 do 21.00.