25.08.2024 – XXI Niedziela Zwykła

Dalecy jesteśmy od tego, abyśmy mieli opuścić Pana, a służyć cudzym bogom. Czyż to nie Pan, Bóg nasz, wyprowadził nas i przodków naszych z ziemi egipskiej, z domu niewoli? Czyż nie On przed oczyma naszymi uczynił wielkie znaki i ochraniał nas przez całą drogę, którą szliśmy, i wśród wszystkich ludów, pomiędzy którymi przechodziliśmy? My również chcemy służyć Panu, bo On jest naszym Bogiem

Joz 24, 1-2a. 15-17. 18b
  1. Jutro, 26 sierpnia Uroczystość Patronki naszej Parafii – Matki Bożej Częstochowskiej, czyli dzień Odpustu Parafialnego. Wszystkim już dzisiaj Drogim Parafianom i Gościom życzę wszelkich odpustowych łask. Niech Jasnogórska Pani obdarzy wszystkich potrzebnymi łaskami, umocni w wierze i napełni serca szczęściem i radością.

2. Jutro o 9.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wszystkich chorych i starszych Parafian zapraszam do udziału we Mszy św. Odpustowej z Sakramentem Namaszczenia Chorych jutro o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie przy odpustowym placku. Rodziców z małymi dziećmi zapraszam do udziału w Odpustowej Mszy św. dla dzieci, połączoną z błogosławieństwem najmłodszych dzieci, jutro o godz. 15.00. Po Mszy św. zabawy i inne atrakcje odpustowe dla najmłodszych. Uroczysta Suma Odpustowa z Procesją, o godz. 18.00, a po niej spotkanie przy odpustowej kawie i placku. Apel Jasnogórski zakończy tak uroczysty jutrzejszy dzień o 21.00.

3. Zapraszam do udziału uroczystościach wszystkich Parafian i Gości. Do udziału w Liturgii zapraszam, druhów Strażaków, Harcerzy, ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków. Niech liczny udział w Odpuście umocni jeszcze bardziej ducha naszej wspólnoty. Z racji Odpustu proszę o udekorowanie okien flagami kościelnymi. Świętowanie naszego Parafialnego Odpustu zakończymy Mszą Św. w intencji naszych zmarłych Parafian we wtorek, o godz. 18.00 na Cmentarzu. Nie będzie więc we wtorek Mszy św. porannej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

6. W sobotę, 31 sierpnia Pan Sołtys wraz z Radą Sołecką wsi Drużyna i Nowinki zapraszają na Dożynki. Rozpocznie je Korowód Dożynkowy przy Krzyżu w Drużynie o godz. 13.30, a po nim Msza św. Dziękczynna za plony o godz. 14.00 przy Remizie w Nowinkach. Zgromadźmy się licznie, by podziękować Panu Bogu i ludziom za Chleb.

7. W przyszłą Niedzielę – 1 września przypada 85 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. O godz. 10.30 Msza św. w int. Ojczyzny i Pokoju. Po południu zapraszam do wspólnej modlitwy przy zbiorowych mogiłach w lesie w Nowinkach, za tydzień o godz.16.00, by tam polecać Panu Bogu wszystkich poległych i pomordowanych w czasie ostatniej wojny oraz błagać o tak potrzebny dar pokoju na świecie. Zabierzmy ze sobą kwiaty, by uczcić wszystkich tam pomordowanych. Niech liczny udział w modlitwie na tym miejscu kaźni będzie świadectwem naszej żywej i serdecznej pamięci. Zapraszam szczególnie gorąco młodych rodziców z dziećmi, wszak Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą przyszłość.