01.09.2024 – XXII Niedziela Zwykła

A teraz, Izraelu, słuchaj praw i nakazów, które uczę was wypełniać, abyście żyli i doszli do posiadania ziemi, którą wam daje Pan, Bóg waszych ojców. Nic nie dodacie do tego, co ja wam nakazuję, i nic z tego nie odejmiecie, zachowując nakazy Pana, Boga waszego, które na was nakładam.

Pwt 4, 1-2. 6-8
  1. Panu Bogu i Matce Najświętszej dziękujemy za wszelkie udzielone łaski odpustowe. Serdecznie dziękuję wszystkim za tak liczny udział w naszym Odpuście Parafialnym. Niech Pan Bóg wynagrodzi odpustową posługę Księdza Wojciecha Pieczyńskiego, Kapelana Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Orkiestry Miasta Mosina i Pana Organisty, do Druhen i Druhów OSP w Nowinkach, do Pań i Panów niosących sztandary, młodzieży, która niosła feretrony Matki Bożej, do ministrantów i dziewczynek sypiących kwiatki. Dziękuję Pani Ewie Kleiber za kompozycje kwiatowe oraz Paniom i Panom za ustrojenie kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać” Kołom Gospodyń Wiejskich: Kołu Drużyna-Nowinki, Kołu Borkowice, Kołu Krosinko i Kołu Krosno za odpustowe wypieki. Gorące podziękowania dla Sandry i Leszka – Kateringowi Na Medal za odpustową grochówkę. W imieniu najmłodszych serdeczne „Bóg zapłać!” Państwu Ani i Wojciechowi Frankowskim za watę cukrową i Julii i Basi Grabarkiewicz za dmuchane balony. „Bóg zapłać” Panu Krzysztofowi Kasprzykowi za uruchomienie dzwonów. Serdeczne podziękowania za życzliwość dla Parafii Salonowi Optycznemu Katarzyny i Łukasza Milartów. Na koniec raz jeszcze pragnę podziękować Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. za Dar Ołtarza złożony w maju, który wsparł nabycie nowej Monstrancji przywiezionej z Jasnej Góry, co dla naszej Parafii jest szczególnym znakiem i symbolem. Niech Matka Najświętsza z Jasnej Góry otacza wszystkich swymi łaskami za wszelkie dobro wyświadczone dla wspólnoty parafialnej.

2. Z okazji dzisiejszej, 85 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zapraszam do wspólnej modlitwy przy zbiorowych mogiłach w lesie w Nowinkach dzisiaj o godz.16.00, by tam polecać Panu Bogu wszystkich poległych i pomordowanych w czasie ostatniej wojny oraz błagać o tak potrzebny dar pokoju na świecie. Zabierzmy ze sobą kwiaty, by uczcić wszystkich tam pomordowanych. Niech liczny udział w modlitwie na tym miejscu kaźni będzie świadectwem naszej żywej i serdecznej pamięci. Zapraszam szczególnie gorąco młodych rodziców z dziećmi, by od najmłodszych lat uczyć historii i patriotyzmu, wszak „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą przyszłość”.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny 2024/2025. Jak wszystko w życiu rozpocznijmy go w Imię Boże. Dlatego zapraszam Dyrekcje naszych Szkół, Katechetki, Nauczycieli, Rodziców, a przede wszystkim dzieci i młodzież do udziału we Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro w poniedziałek o godz. 18.30, by upraszać dla wszystkich Bożą pomoc i opiekę. Poświęcenie tornistrów i książek dla pierwszoklasistów w niedzielę za tydzień, 8 września o godz. 10.30.

4. Po wakacyjnej przerwie zapraszam uzdolnionych muzycznie do wspólnego śpiewu i muzykowania na chwałę Bożą. Próby schol: scholi dziecięcej w środy o godz. 17.00, „dużej” scholi w piątki o 19.00.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 19.00 – 21.00. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00 – 18.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę, 8 września święto Narodzenia NMP, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Siewnej. Rolników i działkowców, którzy chcą poświęcić ziarno siewne proszę, by je przynieśli ze sobą. Poświęcenie ziarna na wszystkich Mszach św.

8. Rodziców dzieci klas trzecich, które przystąpią w maju do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie w poniedziałek, 9 września o godz. 19.30. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu Różańców i Książeczek do Nabożeństwa dla dzieci.

9. Parafia w Iłówcu zaprasza na Odpust ku czci Matki Bożej Iłówieckiej w przyszłą Niedzielę. Suma Odpustowa o godz. 11.00.

10. W minioną środę odeszła do Pana ŚP. Anna Łabędzka z ul. Polnej w Krośnie. Msza św. Pogrzebowa jutro, w poniedziałek o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na Cmentarzu w Mosinie. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Annę polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.