15.09.2024 – XXIV Niedziela Zwykła

Pan Bóg otworzył mi ucho, a ja się nie oparłem ani się nie cofnąłem. Podałem grzbiet mój bijącym i policzki moje rwącym mi brodę. Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i opluciem. Pan Bóg mnie wspomaga, dlatego jestem nieczuły na obelgi, dlatego uczyniłem twarz moją jak głaz i wiem, że wstydu nie doznam.

Iz 50, 5-9a
  1. Wczoraj, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego w Krosinku został wzniesiony nowy Krzyż. Serdecznie dziękuję Fundatorom nowego Krzyża, Rodzinom Państwa Derów i Zawadzkich oraz wszystkim, którzy Krzyż stawiali. Uroczystego poświęcenia nowego Krzyża dokona Ks. Biskup Grzegorz Balcerek podczas Wizytacji Kanonicznej w październiku.

2. Wszystkich uzdolnionych muzycznie i wokalnie zachęcam do muzykowania na chwałę Bożą. Próby scholi dziecięcej w środy o godz. 17.00, a „dużej” scholi w piątki o godz. 19.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

5. „Krąg Fajnych Mam” zaprasza wszystkie fajne Mamy na spotkanie w najbliższy czwartek o 19.30.

6. Chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci zapraszam na pierwszą zbiórkę, w poniedziałek, 23 września o godz. 17.00.

7. Małżeństwa, które chciałyby dołączyć do kręgu małżeństw Oazy Domowego Kościoła zapraszam na Mszę św. w piątek, 27 września o godz. 18.30.

8. Zachęcam wszystkich Mężczyzn naszej Parafii do udziału w organizowanym po raz ósmy, Męskim Oblężeniu Jasnej Góry, w sobotę 28 września. To wyjątkowa okazja do głębokiej modlitwy i spotkania z Bogiem u Matki Najświętszej. Panów, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wydarzeniu zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

9. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przygotowujące do Bierzmowania, w niedzielę, 29 września o godz. 17.00.