22.09.2024 – XXV Niedziela Zwykła

Bo jeśli sprawiedliwy jest synem Bożym, Bóg ujmie się za nim i wyrwie go z rąk przeciwników. Dotknijmy go obelgą i katuszą, by poznać jego łagodność i doświadczyć jego cierpliwości. Zasądźmy go na śmierć haniebną, bo – jak mówił – będzie ocalony

Mdr 2, 12. 17-20
  1. Odpowiadając na dramat powodzi na południu Polski, w imieniu całej naszej Parafii przekazałem już w minioną środę kwotę 25 tysięcy zł. dla powodzian z dwóch parafii diecezji świdnickiej najbardziej poszkodowanych przez powódź: Parafii pw. Narodzenia NMP w Lądku Zdroju oraz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stroniu Śląskim. Dzisiaj także przed kościołem zbieramy dla powodzian ofiary, które przekaże Caritas.

2. Serdecznie dziękuję Panu Markowi Pieczyńskiemu i współpracownikom za nową elewację budynku gospodarczego, oraz Panu Sylwestrowi Dolacie za instalację nowego oświetlenia prezbiterium, a wszystkim parafianom za ofiarność na rzecz naszej Parafii.

3. Chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci zapraszam na pierwszą zbiórkę, jutro, w poniedziałek, o godz. 17.00.

4. Wszystkich uzdolnionych muzycznie i wokalnie zachęcam do muzykowania na chwałę Bożą. Próby scholi dziecięcej w środy o godz. 17.00, a „dużej” scholi w piątki o godz. 19.00.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

7. Dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Krosinku oraz kl. 3 A z Krosna zapraszam na Mszę św. z poświęceniem różańców w przyszłą Niedzielę, 29 września o godz. 12.00. Dzieci klas 3 B i 3 C ze Szkoły w Krośnie oraz z innych Szkół zapraszam w Niedzielę, 6 października o godz. 12.00. Rodziców klas trzecich zapraszam na spotkanie w poniedziałek, 7 października o godz. 19.30.

8. Młodzież klas ósmych zapraszam na pierwsze spotkanie przygotowujące do Bierzmowania, w przyszłą Niedzielę, 29 września o godz. 17.00.

9. W przyszłą Niedzielę, 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Panu Michałowi, naszemu Organiście oraz wszystkim Solenizantom życzymy z racji imienin wszelkich Bożych łask, zdrowia i wszelkiej radości z życia oraz nieustannej opieki Patronów, Świętych Archaniołów.

10. Można zamawiać już intencje mszalne na przyszły rok. Jest także jeszcze kilka wolnych intencji w grudniu tego roku. Pamiętajmy o tych, którzy naszej modlitwy potrzebują, szczególnie o zmarłych, ale także o naszych najbliższych z racji rocznic ślubu, urodzin, a także w chorobie. Niech ofiarowana w ich intencji Msza św. będzie źródłem szczególnej łaski Bożej.

11. W miniony poniedziałek odszedł do Pana ŚP. Henryk Przybysz z Nowinek. Pogrzeb odbył się wczoraj na cmentarzu w Żabnie. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Henryka polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.