Aktualizacja: 31 maja 2020 r.

Zgodnie z zarządzeniami Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych, w związku z trwającym w Polsce stanem epidemii:

1. Z dniem 30 maja 2020 r. przestał obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych. Obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu. Do niedzieli 31 maja 2020 r. obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. Od niedzieli 7 czerwca obowiązuje już tylko dyspensa dla:

1. osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,
    2. osób z objawami infekcji,
    3. osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

Parafian, którzy nie mogą brać udziału w Eucharystii zachęcam do przeżywania Mszy św. poprzez transmisje radiowe i telewizyjne, a szczególnie poprzez transmisję na żywo z naszego kościoła.

2. Ks. Arcybiskup przedłuża czas Komunii św. wielkanocnej do 14 września br.

3. W związku z częściowym zniesieniem obostrzeń reżimu sanitarnego zapraszam do udziału w Liturgii przy ołtarzu naszych ministrantów i lektorów.

Zatroszczmy się o siebie nawzajem. Pamiętajmy o osobach starszych.

ks. Paweł Kujawa
Proboszcz Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie