07.05.2017 - IV Niedziela Wielkanocna

Nawróćcie się – powiedział do nich Piotr – i niech każdy z was przyjmie chrzest w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie w darze Ducha Świętego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których Pan, Bóg nasz, powoła.

Dz 2, 14a. 36-41
  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W codziennych modlitwach prośmy Pana, o liczne nowe powołania, by powoływał robotników na swoje żniwo. Za tydzień będziemy gościć kleryka Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, a przed kościołem kleryk będzie zbierał ofiary na utrzymanie naszego poznańskiego Seminarium, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

2. Nasza Parafia raduje się dzisiaj Uroczystością I Komunii Św. dzieci. Wszystkim dzieciom, które pierwszy raz przystępują do Stołu Pańskiego, życzymy by trwały w przyjaźni z Chrystusem, a przykład wiary ich rodziców umacniał je w wierze.

3. Serdecznie dziękuję Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do I Komunii św., za budującą obecność na spotkaniach w ciągu całego roku, oraz za przygotowanie kościoła na uroczystość. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pań Katechetek za trud wzorowego przygotowania dzieci. W Białym Tygodniu dzieci gromadzą się na Mszy św. o godz. 17.00.

4. Jutro, w poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w łączności z majowym nabożeństwem w środę o godz. 18.00

6. W tym tygodniu II czwartek miesiąca, zapraszam więc Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę św. za żywych i zmarłych członków Wspólnoty w czwartek o godz. 18.30.

7. Z racji II piątku miesiąca Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach w piątek o godz. 18.30.

8. W sobotę, 13 maja przypada 100. rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Wszystkich zachęcam w tym dniu do szczególnej modlitwy różańcowej.

9. W imieniu Caritas i wszystkich potrzebujących dziękuję za ofiarowane ręczniki.

10. W przyszłą niedzielę przypada dla naszej Parafii dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. dziecięcej i zakończy majowym nabożeństwem.

11. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiamy pół godziny przed Mszą św. Zapraszam także do udziału w majowych nabożeństwach przy krzyżach. Dziś majowe pod krzyżem w Nowinkach o godz. 20.00, a w niedzielę za tydzień w Borkowicach o 20.00.

12. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców Krosinka z ulic Leśnej i Malinowej.

13. W ub. tygodniu odeszły do Pana: Ś.P. Teresa Kubera z Krosna, pogrzeb odbył się wczoraj w Mosinie i Ś.P. Danuta Woźnicka z Krosinka. Pogrzeb we wtorek, 9 maja o godz. 12.00 w Poznaniu na Cmentarzu Jeżyckim. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Teresę i Ś.P. Danutę polecamy Bożemu miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”