14.05.2017 - V Niedziela Wielkanocna

Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbali słowo Boże, a obsługiwali stoły. Upatrzcie zatem, bracia, siedmiu mężów spośród siebie, cieszących się dobrą sławą, pełnych Ducha i mądrości. Im zlecimy to zadanie. My zaś oddamy się wyłącznie modlitwie i posłudze słowa

Dz 6, 1-7
  1. Dziś dzień naszej parafialnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie chwilę swojej obecności. Adorację zakończy nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

2. Dzisiejsza Niedziela kończy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, jednak nieustannie w naszych modlitwach prośmy Pana o liczne nowe powołania, by powoływał robotników na swoje żniwo. Przed kościołem kleryk zbiera dzisiaj ofiary na utrzymanie naszego poznańskiego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

3. Młodzież klas trzecich gimnazjalnych zapraszam na spotkanie przygotowujące do Bierzmowania jutro, w poniedziałek 15 maja o godz. 18.00.

4. We wtorek święto Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym nabożeństwem w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

6. W czwartek, 18 maja, Ks. Arcybiskup Metropolita udzieli w Katedrze Poznańskiej święceń diakonatu. Polecajmy kandydatów do święceń w naszych modlitwach.

7. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiamy pół godziny przed Mszą św. Zapraszam także do udziału w majowych nabożeństwach przy krzyżach. Dziś majowe pod krzyżem w Borkowicach o godz. 20.00, a w niedzielę za tydzień, pod Figurą Niepokalanej w Krosinku o 20.00.

8. W sobotę, 20 maja, Ks. Kanonik Edward Majka, Proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Mosinie oraz nasz Ks. Senior Kanonik Marian Plewa obchodzić będą złoty Jubileusz 50-lecia Święceń Kapłańskich. Z tej okazji dostojni Jubilaci odprawią dziękczynną Mszę Św. w sobotę, 20 maja o godz. 11.00 w kościele Św. Mikołaja w Mosinie. Czcigodnym Kapłanom, dziękując za 50-letni trud posługiwania w Winnicy Pańskiej, życzymy na dalsze lata życia i kapłańskiego posługiwania wiele łask Chrystusa Najwyższego Kapłana, radości serca oraz ludzkiej życzliwości.

9. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca Msza św. chrzcielna o godz. 12.00, a składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje.