21.05.2017 - VI Niedziela Wielkanocna

Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa. Tłumy słuchały z uwagą i skupieniem słów Filipa, ponieważ widziały znaki, które czynił. Z wielu bowiem opętanych wychodziły z donośnym krzykiem duchy nieczyste, wielu też sparaliżowanych i chromych zostało uzdrowionych. Wielka zaś radość zapanowała w tym mieście.

Dz 8, 5-8. 14-17
  1. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w ub. niedzielę na Seminarium.

2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, pół godziny przed Mszą św. Dzisiaj także majowe pod Figurą Niepokalanej w Krosinku o godz. 20.00, a w przyszłą niedzielę, 28 maja pod Krzyżem w Krosinku.

3. Rodziców młodzieży klas trzecich gimnazjalnych zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.15.

4. Od poniedziałku do środy, tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o dobre urodzaje. W tej intencji ofiarujemy nabożeństwa Majowe oraz procesję błagalną przed kościołem, by nikomu nie zabrakło w tym roku chleba. Święcenie pól i łąk w sobotę. Rolników chcących poświęcić swoje pola i uprawy zapraszam do zakrystii.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym nabożeństwem w środę o godz. 18.00.

6. Nasza parafia przygotowuje się do uroczystości Bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Grzegorz Balcerek, w poniedziałek, 29 maja na Mszy św. o godz. 18.00. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na próby w środę i piątek o godz. 19.00.

7. W czwartek w Katedrze Święcenia Kapłańskie. Diakonów do Święceń polecajmy w naszych modlitwach.

8. W piątek Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za życie, za wiarę i miłość, za serce, za to, że są... i życzymy opieki i wstawiennictwa Najświętszej z Matek, a wszystkim zmarłym Matkom życzymy, by od Pana otrzymały nagrodę wieczną.

9. Były Ks. Proboszcz, Bolesław Kryś, świętuje w najbliższą sobotę, 27 maja, 55 rocznicę Święceń Kapłańskich. Z tej okazji Ks. Kanonik Bolesław Kryś odprawi w naszym kościele dziękczynną Mszę św. w sobotę o godz. 18.30. Zapraszam wszystkich do udziału w Jubileuszowej Eucharystii. Już dzisiaj Dostojnemu Jubilatowi dziękujemy za wieloletni trud duszpasterski w naszej Parafii i składamy serdeczne życzenia mocy i Bożych łask w kapłańskim posługiwaniu, dobrego zdrowia i wszelkiej radości serca.

10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.