28.05.2017 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jeruzalem i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi

Dz 1, 1-11
  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ub. niedzielę na inwestycje. Niech wszystkim, którzy kochają ten kościół i go wspierają, Pan Bóg błogosławi!

2. W poniedziałek nasza Parafia będzie przeżywać uroczystość Bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży Ks. Biskup Grzegorz Balcerek podczas Mszy św. o godz. 18.00. Wszystkich proszę o gorącą modlitwę w intencji bierzmowanych. Rodziny kandydatów do Bierzmowania zapraszam do spowiedzi św. dzisiaj od godz. 17.00 – 18.30.

3. Zapraszam wszystkich do udziału w ostatnich Nabożeństwach Majowych, które w naszym kościele odprawiamy pół godz. przed Mszą św. Dzisiaj także „majowe” w Krosinku przy krzyżu o godz. 20.00 a ostatnie w środę o godz. 20.00 przy krzyżu w Krośnie.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci w piątek od godz. 16.00 – 18.00. Od czwartku rozpoczynamy także nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które podobnie jak majowe odprawiać będziemy pół godziny przed Mszą św. W czwartek Dzień Dziecka!

5. W tym tygodniu także I Sobota miesiąca. Odpowiadając na prośbę Matki Bożej wyrażoną w Fatimie, zapraszam na specjalne nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 17.30.

6. W niedzielę, za tydzień, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwana pięknie w polskiej tradycji jako Zielone Świątki.

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom ulic Piaskowej i Zamoyskiego w Krosinku za troskę o świątynię, za tydzień o sprzątanie kościoła proszę uprzejmie mieszkańców ulic Stęszewskiej i Wodziczki.

8. W miniony czwartek Pan Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty Ś.P. Andrzeja Nowaka z Drużyny. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Mosinie. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Andrzeja polecamy Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”