04.06.2017 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!

Rdz 11, 1-9
  1. Jutro, tzw. drugi dzień Zielonych Świątek, obchodzony jako Święto Maryi Matki Kościoła. Mimo dnia pracy starajmy się uczestniczyć we Mszy św.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w naszym kościele, pół godziny przed Mszą św.

4. W tym tygodniu II czwartek miesiąca, zapraszam więc do modlitwy wspólnotę Żywego Różańca.

5. Wszystkich aktorów, którzy uczestniczyli w Misterium Drogi Krzyżowej, zapraszam na spotkanie w czwartek po Mszy św.

6. Z racji II piątku miesiąca zapraszam do modlitwy za zmarłych. Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach w piątek o godz. 18.30.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W Uroczystość Bożego Ciała: do południa Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 8.30 i 10.30. O godz. 16.00 Msza św. bez kazania, a następnie Uroczysta Procesja ulicami Krosna do czterech Ołtarzy. Już dzisiaj zachęcam wszystkich do udziału w Procesji Bożego Ciała; szczególnie dziewczynki do sypania kwiatków. Pomyślmy już także o udekorowaniu domów i okien w całej Parafii flagami i emblematami eucharystycznymi, obrazami, zwłaszcza na trasie Procesji.

8. „Bóg zapłać” mieszkańcom ulic Stęszewskiej i Wodziczki w Krosinku za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę uprzejmie kolejnych mieszkańców Krosinka z ulic: Zielonej i Ogrodowej.

9. Przed kościołem można dzisiaj nabywać płyty z filmem z naszego Misterium Drogi Krzyżowej. Natomiast w przyszłą niedzielę Księgarnia Św. Wojciecha zorganizuje przed kościołem kiermasz książek i wydawnictw.