02.07.2017 - XIII Niedziela Zwykła

Oto jestem przekonana, że świętym mężem Bożym jest ten, który ciągle do nas przychodzi. Przygotujmy mały pokój na górze, obmurowany, i wstawmy tam dla niego łóżko, stół, krzesło i lampę. Kiedy przyjdzie do nas, to tam się uda.

2 Krl 4, 8-12a. 14-16a
  1. W czwartek wyrusza z Poznania Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zachęcam wszystkich do odprawienia w tych dniach „duchowej pielgrzymki” polegającej na udziale we Mszy św. każdego dnia oraz pół godziny wcześniej w Różańcu w duchowej łączności z pielgrzymami. We wtorek „Różaniec pielgrzymkowy” o godz. 8.00.

2. W środę: o 17.30 Różaniec „pielgrzymkowy”, o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spisane podziękowania i prośby można do środy składać do skrzynki ustawionej przed ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 18.00. Okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00 do 18.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.30.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom ulicy Głównej z numerów parzystych za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę uprzejmie kolejnych mieszkańców ul. Głównej – numery nieparzyste.

5. W czwartek Pan Bóg wezwał do siebie S.P. Piotra Lejmana z ul. Wiosny Ludów w Mosinie. Pogrzeb jutro. Msza św. Pogrzebowa o godz. 11.00, a następnie pogrzeb na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Piotra polecamy Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek...”.