30.07.2017 - XVII Niedziela Zwykła

Ponieważ poprosiłeś o to, a nie poprosiłeś dla siebie o długie życie ani też o bogactwa, i nie poprosiłeś o zgubę twoich nieprzyjaciół, ale prosiłeś dla siebie o umiejętność rozstrzygania spraw sądowych, oto spełniam twoje pragnienie i daję ci serce mądre i pojętne, takie, że podobnego tobie przed tobą nie było i po tobie nie będzie.

1 Krl 3, 5. 7-12
  1. We wtorek 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę oraz o pokój na świecie.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

3. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00 – 18.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

4. Odpowiadając na prośbę Matki Bożej wyrażoną w Fatimie, zapraszam na specjalne nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 17.30.

5. „Bóg zapłać” mieszkańcom ul. Krosińskiej za przygotowanie kościoła na niedzielę. W waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Leszczyńskiej.

6. Wszystkich pracujących na polach polecamy Bożej opiece. Niech Pan Bóg błogosławi na trud pracy przy żniwach i da obfite plony!

7. Udającym się na wakacje i wypoczywającym u nas, życzę odpoczynku, dobrej pogody i uśmiechu. Niech kontakt z pięknem świata i przyrody przybliży was do Boga i do ludzi, a udział we Mszy św. niedzielnej wszędzie tam, gdzie będziecie, umocni wasze serca w prawdziwej radości.