23.07.2017 - XVI Niedziela Zwykła

Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa.

Iz 55, 10-11
  1. Dzisiaj przypada 26 rocznica śmierci pierwszego Proboszcza naszej Parafii, Ks. Czesława Sperzyńskiego. Za wieloletni trud duszpasterski niech cieszy się w niebie nagrodą Dobrego Pasterza.

2. Dziś po Mszach świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ub. niedzielę na inwestycje parafialne. Niech wszystkim ofiarodawcom Pan Bóg wynagrodzi i błogosławi!. Na przełomie lipca i sierpnia rozpoczniemy układanie ponad 400 metrów kostki brukowej przed Kaplicą cmentarną.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. W środę, 26 lipca wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

6. „Bóg zapłać” mieszkańcom ul. Nadleśnej za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Krosińskiej.