16.07.2017 - XV Niedziela Zwykła

My wszyscy, którzy otrzymaliśmy chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć. Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my postępowali w nowym życiu – jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.

Rz 6, 3-4. 8-11
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Z racji przypadającego niebawem święta św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach św. święcenie wszelkich pojazdów mechanicznych, a ofiary z tej racji składane przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Serdecznie dziękuję mieszkańcom ulic Zielonej, Leśnej, Rzemieślniczej i Przemysłowej za przygotowanie świątyni na niedzielę. W waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Nadleśnej.

4. W sobotę odszedł do Pana Ś.P. Marcin Soroczyński z ul. Tylnej w Krośnie. Pogrzeb we wtorek. O godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa, a po niej pogrzeb na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieja zmartwychwstania, a Ś.P. Marcina polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek...”