03.09.2017 - XXII Niedziela Zwykła

Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś. Stałem się codziennym pośmiewiskiem, wszyscy mi urągają. Albowiem ilekroć mam zabierać głos, muszę obwieszczać: «Gwałt i ruina!» Tak, słowo Pańskie stało się dla mnie codzienną zniewagą i pośmiewiskiem.

Jr 20, 7-9
  1. Z okazji minionej 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zapraszam do wspólnej modlitwy przy zbiorowych mogiłach w lesie w Nowinkach dzisiaj o godz. 16.00, by tam polecać Panu Bogu wszystkich poległych i pomordowanych w czasie ostatniej wojny oraz błagać o tak potrzebny dar pokoju na świecie. Zabierzmy ze sobą kwiaty i znicze, by uczcić wszystkich tam pomordowanych. Niech liczny udział w modlitwie na tym miejscu kaźni będzie świadectwem naszej żywej i serdecznej pamięci. Zapraszam szczególnie gorąco młodych rodziców z dziećmi, wszak „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą przyszłość”.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny 2017/2018. Jak wszystko w życiu rozpocznijmy go w imię Boże. Dlatego zapraszam Dyrekcje naszych Szkół, Katechetki, Nauczycieli, Rodziców, a przede wszystkim dzieci i młodzież do udziału we Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wtorek o godz. 18.30, by upraszać dla wszystkich Bożą pomoc i opiekę. Poświęcenie tornistrów i książek dla pierwszoklasistów w niedzielę za tydzień, 10 września o godz. 10.30.

3. Próba scholi w poniedziałek o godz. 19.15. Zapraszam uzdolnionych muzycznie do wspólnego śpiewu.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 18.00.

6. W piątek, 8 września święto Narodzenia NMP, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Siewnej. Rolników i działkowców, którzy chcą poświęcić ziarno siewne, proszę przynieść ze sobą do kościoła w piątek. To także II piątek miesiąca, który w naszej wspólnocie jest dniem modlitwy za zmarłych. O godz. 18.00 Różaniec za zmarłych, a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

7. Rodziców dzieci klas trzecich, które przystąpią w maju do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie w poniedziałek, 11 września o godz. 19.30. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu różańców dla dzieci.

8. W miniony piątek zmarła Ś.P. Julianna Lisiak z Krosinka. Msza św. Pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12.00, a następnie Pogrzeb w Mosinie. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Juliannę polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”.