10.09.2017 - XXIII Niedziela Zwykła

Ciebie, o synu człowieczy, wyznaczyłem na stróża domu Izraela po to, byś słysząc z mych ust napomnienia, przestrzegał ich w moim imieniu. Jeśli do występnego powiem: Występny musi umrzeć – a ty nic nie mówisz, by występnego sprowadzić z jego drogi – to on umrze z powodu swej przewiny, ale odpowiedzialnością za jego śmierć obarczę ciebie. Jeśli jednak ostrzegłeś występnego, by odstąpił od swojej drogi i zawrócił, on jednak nie odstępuje od swojej drogi, to on umrze z własnej winy, ty zaś ocaliłeś swoją duszę.

Ez 33, 7-9
  1. Po wakacyjnej przerwie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby ofiarować swój talent i zdolności muzyczne i włączyć się do zespołów muzycznych naszej parafii na pierwsze próby. Próba scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 17.00, a scholi młodzieżowej także w poniedziałek o godz. 19.15.

2. Rodziców dzieci klas trzecich, które przystąpią w maju do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek, 11 września o godz. 19.30. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu różańców dla dzieci.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony ustawionej pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. W czwartek, 14 września święto Podwyższenia Krzyża św. W tym dniu poświęcimy nowy Krzyż misyjny, w miejsce starego Krzyża stojącego przy dzwonnicy. Zapraszam do wspólnej modlitwy wspólnotę Żywego Różańca.

5. W piątek wspomnienie Tej, która pod Krzyżem stała - Matki Bożej Bolesnej i pragniemy w Jej święto poświęcić nowy Obraz Matki Bożej Bolesnej do kaplicy cmentarnej. Gorąco dziękuję ofiarodawcom i wykonawcom: Pani Danucie Helak, autorce Obrazu Matki Bożej i Panu Jakubowi Werblińskiemu, wykonawcy Krzyża, za nowe przedmioty kultu w naszej Parafii.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom ulicy Asnyka za przygotowanie kościoła na niedzielę. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę serdecznie mieszkańców ul. Piaskowej i Kobro.

7. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 12.00, a składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje.