17.09.2017 - XXIV Niedziela Zwykła

Gdy człowiek żywi złość przeciw drugiemu, jakże u Pana szukać będzie uzdrowienia? Nie ma on miłosierdzia nad człowiekiem do siebie podobnym, jakże błagać będzie o odpuszczenie swoich własnych grzechów? Sam, będąc ciałem, trwa w nienawiści, któż więc zyska dla niego odpuszczenie grzechów? Pamiętaj o rzeczach ostatecznych i przestań nienawidzić – o rozkładzie ciała, o śmierci, i trzymaj się przykazań!

Syr 27, 30 – 28, 7
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony ustawionej pod ołtarzem Matki Bożej.

2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Krosna z ulicy Piaskowej za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę serdecznie mieszkańców Krosna z Osiedla Miodowego.

3. Przytułek Caritasu dla bezdomnych prosi o ciepłe skarpety dla swych podopiecznych. Od jutra przez dwa tygodnie pod św. Antonim będzie wystawiony kosz, do którego będzie można składać skarpety dla potrzebujących.

4. Chłopców od klasy trzeciej wzwyż, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci zapraszam na pierwszą zbiórkę, w poniedziałek, 25 września o godz. 17.30.