24.09.2017 - XXV Niedziela Zwykła

Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko! Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje, do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu.

Iz 55, 6-9
  1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ub. niedzielę na inwestycje. Niech wszystkim ofiarodawcom zatroskanym o potrzeby Parafii Pan Bóg błogosławi za hojność serca.

2. Przytułek Caritasu dla bezdomnych prosi o ciepłe skarpety dla swych podopiecznych. Pod figurą św. Antoniego stoi kosz, do którego można do przyszłej niedzieli składać skarpety dla potrzebujących.

3. Chłopców od klasy III wzwyż, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci, zapraszam na pierwszą zbiórkę jutro, w poniedziałek o godz. 17.30.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Osiedla Miodowego za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę serdecznie mieszkańców Osiedla Słonecznego.

6. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. z poświęceniem Różańców, w przyszłą niedzielę, 1 października o godz. 12.00.

7. W minioną środę pożegnaliśmy Ś.P. Alinę Jasińską z ul. Piaskowej w Krośnie. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Alinę polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”