01.10.2017 - XXVI Niedziela Zwykła

Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości, dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze.

Ez 18, 25-28
  1. Rozpoczynamy dzisiaj październik – miesiąc Różańca. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam młodzież i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30. We wtorek o 8.00, a w środę Różaniec w łączności z Nowenną. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30. Dzieci w czasie swoich nabożeństw różańcowych otrzymywać będą obrazki do różańcowej wyklejanki.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

3. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 18.00. Dzieci i młodzież oraz wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszam do spowiedzi św., w piątek od godz. 17.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu w piątek o godz. 18.00.

4. W sobotę, 7 października, święto Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu przeżywać je będziemy w szczególny sposób, realizując wielką inicjatywę modlitewną „Różaniec do granic” polegającą na wspólnej modlitwie różańcowej. O godz. 14.00 wzdłuż granic Polski rozpocznie się wielka modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny. Wszystkich naszych Parafian, zapraszam do modlitwy różańcowej w sobotę o godz. 14.00 pod Figurą Niepokalanej w Krosinku.

5. W przyszłą niedzielę, 8 października, obchodzić będziemy w całej naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Od wielu lat cała Polska buduje żywy pomnik Św. Jana Pawła II poprzez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą kształcenie uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin, których nie stać na finansowanie nauki swych dzieci. Obecnie Fundacja wspiera 2500 młodych ludzi. Dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na ten cel. Aby także umilić nam przeżywanie Dnia Papieskiego, dzieci ze szkolnego koła CARITAS ze szkoły w Krosinku rozprowadzać będą w przyszłą niedzielę kremówki papieskie, a zarobione w ten sposób grosiki chcą przeznaczyć na wycieczkę.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Osiedla Słonecznego za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o przygotowanie kościoła proszę bardzo mieszkańców Osiedla Olszynka.

7. W środę, 27 września, Pan Bóg wezwał do siebie Ś.P. Józefa Gorgola z Krosinka. Pogrzeb jutro o godz. 10.00 na Miłostowie. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Józefa polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”