22.10.2017 - XXIX Niedziela Zwykła

Ja mocno ująłem go za prawicę, aby ujarzmić przed nim narody i królom odpiąć broń od pasa, aby otworzyć przed nim podwoje, żeby się bramy nie zatrzasnęły. Przez wzgląd na mego sługę, Jakuba, Izraela, mojego wybrańca, nadałem ci twój tytuł, bardzo zaszczytny, chociaż Mnie nie znałeś. Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma boga. Przypaszę ci broń, chociaż Mnie nie znałeś, aby wiedziano od wschodu słońca aż do zachodu, że poza Mną nie ma nic. Ja jestem Pan i nikt poza Mną

Iz 45, 1. 4-6
  1. Dzisiaj na apel Caritas, przed kościołem zbieramy ofiary dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

2. Młodzież klas siódmych zapraszam na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania, dzisiaj o godz. 17.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. W najbliższych dniach udamy się na cmentarze porządkować groby naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, że kwiaty zwiędną, a znicze się wypalą. Wszystko to, co zewnętrzne: i kwiaty i znicze jest potrzebne, ale bardziej dla nas żyjących, by przypominały nam o miłości do zmarłych oraz by przypominały o naszym przemijaniu. Zmarli jednak czekają w Czyśćcu na to co naprawdę wartościowe: na naszą spowiedź św., na Mszę św. i Komunię św. w ich intencji. Dopiero wówczas: i kwiaty i znicze będą miały sens, bo staną się wyrazem naszej prawdziwej miłości. Dlatego już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych. U ministrantów przed kościołem można otrzymać formularze na Zaduszki, które z czytelnie wypisanymi imionami i nazwiskami naszych drogich Zmarłych można będzie od środy składać do skarbony ustawionej przed ołtarzem. Natomiast Wymienianki Roczne będzie można składać od przyszłej niedzieli w zakrystii i w Biurze Parafialnym do końca roku. Przez cały rok, w ramach Wymienianek Rocznych modlić się będziemy w każdy drugi piątek miesiąca, ofiarując w ich intencji różaniec i 12 Mszy św.

5. By podkreślić radosny charakter Uroczystości Wszystkich Świętych, a jednocześnie by zaoponować wobec prób narzucania zwyczajów obcych naszej wierze, kulturze i tradycji tzw. „hallowen”, zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci do udziału w Procesji Wszystkich Świętych, w wigilię Uroczystości, 31 października. By była to Procesja prawdziwie radosna, zachęcam dzieci do przebrania się i wcielenia się w ten sposób w postaci Świętych i Błogosławionych, którzy cieszą się już niebem.

6. Młodzież z klas drugich i trzecich gimnazjum zapraszam na spotkanie przygotowujące do Bierzmowania w niedzielę, 5 listopada o godz. 17.00.

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom I części Borkowic za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o przygotowanie kościoła proszę bardzo mieszkańców II części Borkowic.

8. W ub. poniedziałek Pan Bóg wezwał do siebie Ś.P. Kazimierza Kluczyńskiego z Krosinka. Pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Kazimierza polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”