29.10.2017 - XXX Niedziela Zwykła

Nie będziesz gnębił ani uciskał przybysza, bo wy sami byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Nie będziesz krzywdził żadnej wdowy ani sieroty. Jeślibyś ich skrzywdził i poskarżą Mi się, usłyszę ich skargę, rozpali się gniew mój, i wygubię was mieczem; i żony wasze będą wdowami, a dzieci wasze sierotami.

Wj 22, 20-26
  1. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z łaski Odpustu Zupełnego za zmarłych, okazja do spowiedzi św. we wtorek od godz. 16.00 – 17.00

2. By podkreślić radosny charakter Uroczystości Wszystkich Świętych, a jednocześnie by zaoponować wobec prób narzucania zwyczajów obcych naszej wierze i tradycji tzw. „halloween”, zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci do udziału w Procesji Wszystkich Świętych, w wigilię Uroczystości, we wtorek, 31 października o godz. 17.00. Aby była to Procesja prawdziwie radosna, zachęcam dzieci do przebrania się i wcielenia się w ten sposób w postaci Świętych i Błogosławionych, a starszych, by na Procesje przynieśli obrazy Świętych i Błogosławionych, którzy cieszą się już niebem. We wtorek nie będzie nabożeństwa różańcowego w kościele o godz. 18.00. Po Procesji Msza św. o godz. 18.30. We wtorek nie będzie porannej Mszy św.

3. W środę Ur. Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele z Uroczystości: we wtorek o 18.30, a w samą Uroczystość Wszystkich Świętych tylko przed południem: o 8.30, 10.30 oraz o godz. 12.00 na Cmentarzu. Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej o 19.00. Na cmentarzu w Mosinie Msza św. i Procesja za zmarłych o godz. 14.00. Na wszystkich cmentarzach poznańskich nabożeństwa za zmarłych rozpoczynają się o godz. 15.00. W Ur. Wszystkich Świętych obowiązuje udział we Mszy św. i udział tylko w procesji na cmentarzu nie czyni zadość temu obowiązkowi. W dniach od 1 – 8 listopada można codziennie zyskać Odpust Zupełny dla jednego zmarłego pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach papieskich: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu, dowolna modlitwa za zmarłych oraz nawiedzenie cmentarza grzebalnego.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00.

5. W czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. w czwartek o godz. 8.30 i 18.30. Mimo dnia pracy pamiętajmy o udziale we Mszy św. w intencji naszych zmarłych.

6. U ministrantów przed kościołem można odbierać formularze na jednorazowe Wymienianki za naszych drogich zmarłych. Wymienianki proszę składać do skarbonki ustawionej przed ołtarzem.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostry misjonarki ze zgromadzenia Sióstr Klawerianek. Po mszach św. przed kościołem siostry zbierać będą ofiary na Misje.

8. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Borkowic i Bolesławca za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. Za tydzień o przygotowanie kościoła proszę bardzo mieszkańców Nowinek z ul. Dębowej i Rolnej.