12.11.2017 - XXXII Niedziela Zwykła

Mądrość jest wspaniała i nie więdnie, ci łatwo ją dostrzegą, którzy ją miłują, ci ją znajdą, którzy jej szukają, uprzedza bowiem tych, co jej pragną, wpierw dając się im poznać.

Mdr 6, 12-16
  1. Obchodzimy dzisiaj w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzięki ofiarności katolików, którzy corocznie organizują zbiórkę do puszek, objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących – nie tylko chrześcijan – w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczania swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Codziennie wydawane są setki bezpłatnych posiłków, utrzymywane są obozy dla uchodźców, udzielana jest pomoc medyczna, prowadzone są szkoły, dlatego dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na rzecz naszych cierpiących braci i sióstr.

2. Rodziców dzieci klas trzecich, komunijnych zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.30.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca; o godz. 12.00 dodatkowa Msza św. chrzcielna. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na czekające nas inwestycje. Przy tej okazji raz jeszcze dziękuję serdecznie za hojną i systematyczną ofiarność Wszystkim Parafianom. Wszystkich Dobrodziejów naszej Parafii polecam Bogu w nieustannej modlitwie.

5. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Nowinek z ulicy Powstańców Wlkp. za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o przygotowanie kościoła proszę bardzo kolejnych mieszkańców Nowinek z ulicy Polnej.