19.11.2017 - XXXIII Niedziela Zwykła

Niewiastę dzielną kto znajdzie? Jej wartość przewyższa perły. Serce małżonka jej ufa, na zyskach mu nie zbywa; nie czyni mu źle, ale dobrze przez wszystkie dni jego życia. O wełnę i len się stara, pracuje starannie rękami. Swe ręce wyciąga po kądziel, jej palce chwytają wrzeciono. Otwiera dłoń ubogiemu, do nędzarza wyciąga swe ręce. Kłamliwy wdzięk i marne jest piękno: chwalić należy niewiastę, co boi się Pana. Uznajcie owoce jej rąk, niech w bramie sławią jej czyny.

Prz 31, 10-13. 19-20. 30-31
  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ub. niedzielę dla Kościoła w potrzebie na terenach, gdzie trwają prześladowania za wiarę w Chrystusa.

2. Próby schol w środy: dziecięcej o godz. 17.00, a próba scholi młodzieżowej o godz. 19.15. W najbliższą środę, 22 listopada, wspomnienie Św. Cecylii Patronki muzyki kościelnej. Wszystkim naszym muzykom: Organiście, Panu Michałowi, Gitarzystom, Paniom: Elżbiecie, Honoracie, Justynie oraz Olkowi, Michałowi, Bartkowi Patrykowi, grającym na bębnach: Piotrowi i Mateuszowi, rozśpiewanym dzieciom ze scholi dziecięcej, młodzieży ze scholi młodzieżowej z panią Profesor Jolantą Kajdasz na czele dziękujemy za poświęcony Panu Bogu i nam wszystkim trud oraz życzymy, aby za trud upiększania Liturgii, Pan Bóg im wynagrodził i pomnażał ich talenty i zdolności.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Wymienianki Roczne za naszych drogich zmarłych można składać do końca roku w Zakrystii i w Biurze Parafialnym. Można także zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Nasi zmarli czekają na naszą pomoc i modlitwę, a najcenniejszym dla nich darem pozostaje zawsze Msza św., szczególnie z okazji pogrzebu, rocznicy śmierci, imienin czy urodzin. Eucharystia jest także dziękczynieniem i winna być sprawowana za żywych, w szczególnie ważnych chwilach życia, jak urodziny, zwłaszcza osiemnaste oraz rocznice ślubu. Wreszcie Najświętsza Ofiara jest najskuteczniejszą pomocą w szczególnie trudnych chwilach życia: zwłaszcza w chorobie, przed operacją bądź w czasie wszelkich rodzinnych niepokojów. Pamiętajmy, że Pan Bóg chce spieszyć nam z pomocą, dlatego korzystajmy z miłości Bożej, którą daje się nam w Eucharystii.

5. „Bóg zapłać” mieszkańcom Nowinek za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła bardzo proszę mieszkanców Drużyny (od P. Skotarczaków do P. A. Pajzerta)

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z racji tak wielkiej Uroczystości zapraszam wszystkich do udziału w Nieszporach w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.