04.02.2018 - V Niedziela Zwykła

Czyż nie do bojowania podobny byt człowieka? Dni jego czyż nie są dniami najemnika? Jak sługa wzdycha on do cienia, i jak najemnik czeka na zapłatę. Tak moim działem miesiące nicości i wyznaczono mi noce udręki.

Hi 7, 1-4. 6-7
  1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ub. niedzielę przed kościołem na zakony klauzurowe.

2. Dzisiaj po Mszy św. można otrzymać błogosławieństwo Św. Błażeja, Patrona chroniącego nas przed chorobami gardła.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. W tym tygodniu II czwartek miesiąca. Zapraszam do modlitwy Wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 18.00 Różaniec, a następnie Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Wspólnoty.

5. Także w tym tygodniu II piątek miesiąca, który w naszej Parafii jest dniem modlitwy za zmarłych. O godz. 18.00 Różaniec za zmarłych, a następnie Msza św. w intencji zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

6. 11 lutego Kościół wspomina objawienia Matki Bożej św. Bernadecie w Lourdes i jednocześnie obchodzony jest Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji zapraszam wszystkich Chorych i Starszych Parafian na Mszę św. w ich intencji połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, w sobotę o godz. 10.00. Pół godz. przed Mszą św. będzie okazja do Spowiedzi św. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie przy kawie na plebanii.

7. Serdecznie dziękuję Paniom i Panom, którzy tak licznie pomogli w sprzątaniu kościoła po Świętach. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Krosinka z ulic Piaskowej i Zamoyskiego.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Kazimiera Grześkowiak z ul. Mieszka I; Pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu oraz Ś.P. Mirosław Idziak z Krosinka; Pogrzeb odbył się w czwartek w Mosinie. Z rodzinami zmarłych dzielimy się nadzieja zmartwychwstania, a Ś.P. Kazimierę i Ś.P. Mirosława polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”