11.02.2018 - VI Niedziela Zwykła

Jeżeli u kogoś na skórze ciała pojawi się nabrzmienie albo wysypka, albo biała plama, która na skórze jego ciała jest oznaką trądu, to przyprowadzą go do kapłana Aarona albo do jednego z jego synów kapłanów. Trędowaty, dotknięty tą plagą, będzie miał rozerwane szaty, włosy nieuczesane, brodę zasłoniętą i będzie wołać: Nieczysty, nieczysty! Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem

Kpł 13, 1-2. 45-46
  1. Składam serdeczne podziękowanie osobom, które przyczyniły się do przeżycia Światowego Dnia Chorego. Dziękuję za umożliwienie chorym dotarcie do kościoła oraz za ofiarowane wypieki na spotkanie z chorymi.

2. W najbliższą środę Popielec rozpoczynający święty czas pokuty i umartwienia oraz rozważania Męki Pańskiej, czyli Wielki Post. W Środę Popielcową, Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.30, 17.00 i 19.00. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezji Poznańskiej, jako jałmużna postna. W Środę Popielcową, wszystkich którzy ukończyli 18 rok życia, aż do 60 lat, obowiązuje post ścisły, polegający na jednym posiłku do sytości i dwóch skromnych. Wszyscy wierni w tym dniu są zobowiązani ponadto do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 18.30. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosić będzie O. Florentyn z Puszczykowa.

5. Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Krosinka z ulic Piaskowej i Zamoyskiego za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty. W waszych intencjach będziemy się modlić w sobotę. Za tydzień o przygotowanie kościoła na niedzielę proszę mieszkańców ul. Stęszewskiej i Wodziczki.

6. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca Msza św. chrzcielna o godz. 12.00, a ofiary zbierane za tydzień na składkę przeznaczone będą na inwestycje.

7. Rozpoczęły się zimowe ferie dzieci i młodzieży. Wszystkim udającym się na zimowy odpoczynek życzę opieki Bożej i szczęśliwej podróży oraz odnowienia sił. Wszędzie gdzie będziecie, pamiętajcie o Bogu, a szczególnie o niedzielnej Mszy św.

8. W minioną środę Pan Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty ś.p. Zdzisława Brauna z ul. Leszczyńskiej. Pogrzeb odbył się w sobotę na cmentarzu w Mosinie. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ś.p. Zdzisława polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”