18.02.2018 - I Niedziela Wielkiego Postu

Oto Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię

Rdz 9, 8-15
  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w Środę Popielcową na Caritas. Niech wszystkim ofiarodawcom Pan Bóg wynagrodzi. Przed kościołem u ministrantów można odbierać koperty na Daninę Diecezjalną. Daninę Diecezjalną proszę składać do końca Wielkiego Postu do skarbony pod św. Józefem.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony ustawionej pod ołtarzem Matki Najświętszej.

3. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale dziś oraz przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Krosinka z ulic Stęszewskiej i Wodziczki za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kościół. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie świątyni proszę serdecznie mieszkańców ulic Zielonej i Ogrodowej.

5. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na spotkanie w poniedziałek, 26 lutego o godz. 19.30.

6. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych zapraszam na spotkanie w niedzielę, 4 marca o godz. 17.30.

7. Nasza Parafia przeżywać będzie w tym roku Rekolekcje Wielkopostne od 3 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 4 – 7 marca. Już teraz wszystkich proszę o modlitwę w intencji owocnego przeżycia Rekolekcji dla całej Parafii oraz o zaplanowanie czasu na uczestnictwo w nich.