25.02.2018 - II Niedziela Wielkiego Postu

Przysięgam na siebie, mówi Pan, że ponieważ uczyniłeś to, a nie odmówiłeś Mi syna twego jedynego, będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie swych nieprzyjaciół. Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia takiego, jakie jest udziałem twego potomstwa, dlatego że usłuchałeś mego rozkazu

Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18
  1. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

2. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.30.

3. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.00 – 18.00. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

4. Władze Samorządowe zapraszają do uczczenia pamięci Żołnierzy Niezłomnych, 1 marca. Z tej okazji odbędzie się uroczystość patriotyczna przy Kamieniu upamiętniającym Stanisława Kasznicę, w czwartek o godz. 11.00 na ul. Stęszewskiej w Krosinku.

5. Przed kościołem można odbierać koperty na Daninę Diecezjalną, które do końca Wielkiego Postu proszę składać do dużej skarbony pod chórem. W imieniu: Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów oraz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego proszę o wsparcie, w miarę swoich możliwości. Jednocześnie serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ub. niedzielę na inwestycje; niech wszystkim ofiarodawcom Pan Bóg wynagrodzi hojność serca.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Krosinka z ulic Zielonej i Ogrodowej za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożone ofiary na kościół. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę serdecznie parafian z ulic Różanej, Góreckiej, Kociołek i Skrzynka.

7. Od przyszłej niedzieli, 4 marca nasza Parafia przeżywać będzie Rekolekcje Wielkopostne, które głosić będzie O. Adam ze zgromadzenia OO. Duchaczy w Puszczykowie. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji dobrego przeżycia Rekolekcji.

8. Młodzież klas siódmych oraz drugich i trzecich przygotowujących się do Bierzmowania zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę, 4 marca o godz. 17.30.

9. W czwartek, 22 lutego odeszła do Pana z naszej wspólnoty Ś.P. Teodozja Wawrzyniak z Drużyny. Pogrzeb odbył się wczoraj w Mosinie. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Teodozję polecamy Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”