04.03.2018 - III Niedziela Wielkiego Postu

Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz się trudził i wykonywał wszystkie swoje zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem Pana, Boga twego. Nie będziesz przeto w dniu tym wykonywał żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani przybysz, który przebywa w twoich bramach. W sześć dni bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

Wj 20, 1-17
  1. Nasza Parafia rozpoczyna dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy, 7 marca. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wieczornych Mszy św. o godz. 18.30. We wtorek Msza św. wieczorem. Bardzo gorąco zapraszam do udziału w Rekolekcjach i skorzystania z łask Bożych. Okazja do spowiedzi św. rekolekcyjnej będzie każdego dnia pół godziny przed Mszą św.

2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

3. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 17.30.

4. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 20.00.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

6. W tym tygodniu II czwartek miesiąca. Zapraszam więc do modlitwy wspólnotę Żywego Różańca, a w piątek Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

7. Od przyszłej niedzieli przez dwa tygodnie przed figurą Św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego można składać do Niedzieli Palmowej swoje dary serca: żywność, słodycze, produkty spożywcze, jako pomoc dla potrzebujących naszych Parafian na Święta Wielkanocne. W miarę swych możliwości włączmy się w to dzieło miłosierdzia.

8. „Bóg zapłać” za ofiary składane na „Daninę Diecezjalną”. Serdecznie dziękuję za zrozumienie potrzeb Archidiecezji i jej instytucji jak: Seminarium Duchowne, Dom Księży Emerytów oraz Muzeum i Archiwum, które utrzymują się wyłącznie z ofiar wiernych. „Daninę Diecezjalną” proszę składać do skarbony ustawionej pod chórem, do końca Wielkiego Postu. Koperty na „Daninę” można odbierać przed kościołem.

9. Serdecznie dziękuję mieszkańcom ul. Różanej, Góreckiej, Kociołek i Skrzynka za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożone ofiary na potrzeby kościoła. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Krosna z ul. Pogodnej, Wiosennej, Jesiennej i Tęczowej.

10. Wzorem lat ubiegłych w Niedzielę Palmową, planujemy zorganizować Misterium Drogi Krzyżowej ulicami Krosna. Do przeżycia i realizacji tegoż Misterium konieczna jest pomoc i zaangażowanie wielu osób. Zapraszam więc do udziału szczególnie młodzież i wszystkich odważnych, bez względu na wiek, którzy chcieliby spróbować sił aktorskich, wcielić się w postaci Męki Pańskiej i zagrać w tym Misterium. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w jakikolwiek sposób i pomóc w zorganizowaniu Misterium za tydzień, o godz. 16.45, po Gorzkich Żalach.

11. W miniony czwartek odszedł do Pana z naszej wspólnoty Ś.P. Andrzej Siekierski, z Borkowic. Pogrzeb odbył się wczoraj na cmentarzu w Mosinie. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Andrzeja polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”