15.04.2018 - III Niedziela Wielkanocna

Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych wsławił Sługę swego, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić. Zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, a wyprosiliście ułaskawienie dla zabójcy. Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych, czego my jesteśmy świadkami.

Dz 3, 13-15. 17-19
  1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Biblijny. Wszystkich zachęcam do czytania i rozważania Słowa Bożego szczególnie w tym tygodniu.

2. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy w ub. niedzielę wsparli materialnie mieszkańców domu dotkniętego pożarem w Drużynie, a za wstawiennictwem Św. Floriana niech nas wszystkich chroni od pożarów i wszelkich nieszczęść oraz klęsk żywiołowych.

3. Młodzież klas gimnazjalnych: drugich i trzecich zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem w niedzielę za tydzień, 22 kwietnia o godz. 18.00.

4. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, które utrzymuję się i może kształcić przyszłych kapłanów tylko dzięki naszym ofiarom.

5. „Bóg zapłać!” mieszkańcom ulic Leśnej, Zielonej i Rzemieślniczej za przygotowanie kościoła na niedzielę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców ulic Krosińskiej i Nadleśnej.

6. W minioną niedzielę odszedł do Pana Ś.P. Marian Konopka z Nowinek. Pogrzeb odbył się w piątek w Żabnie. Z Rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś. P. Mariana polecamy Bożemu Miłosierdziu; „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”