22.04.2018 - IV Niedziela Wielkanocna

Przełożeni ludu i starsi! Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek odzyskał zdrowie, to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka – którego wy ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych – że dzięki Niemu ten człowiek stanął przed wami zdrowy. On jest kamieniem odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni

Dz 4, 8-12
  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W codziennych modlitwach prośmy Pana, o liczne nowe powołania, by powoływał robotników na swoje żniwo. Przed kościołem zbieramy ofiary na utrzymanie naszego poznańskiego Seminarium, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych. Przy tej okazji serdecznie dziękuję za hojne ofiary złożone w ub. niedzielę na nasze inwestycje parafialne.

2. Młodzież klas gimnazjalnych zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 18.00.

3. Jurto, 23 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha, Patrona Polski. Wszystkim solenizantom tych dni składam serdeczne życzenia.

4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na spotkanie jutro, 23 kwietnia o godz. 19.30.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom ulic Nadleśnej i Krosińskiej za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W Waszych intencjach będziemy się modlić w sobotę. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Polnej.