29.04.2018 - V Niedziela Wielkanocna

Barnaba przygarnął go i zaprowadził do apostołów, i opowiedział im, jak w drodze Szaweł ujrzał Pana, który przemówił do niego, i z jaką siłą przekonania występował w Damaszku w imię Jezusa. Dzięki temu przebywał z nimi w Jerozolimie, z siłą przekonania przemawiając w imię Pana.

Dz 9, 26-31
  1. Na prośbę Państwa Krystyny i Ryszarda Budnych z Drużyny, dotkniętych nieszczęściem pożaru domu, pragnę jeszcze raz podziękować za wszelką okazaną życzliwość i pomoc zarówno duchową, jak i materialną.

2. We wtorek rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc - maj, a wraz z nim pełne uroku nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w kościele codziennie pół godziny przed Mszą św., a więc we wtorki o 8.00, w pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30. Zachęcam także do pielęgnowania pięknego zwyczaju wspólnej majowej modlitwy wieczornej przy krzyżach i figurach przydrożnych. By ożywić ten zwyczaj, zapraszam na „majowe” w niedzielne i świąteczne wieczory: w czwartek, w Ur. Królowej Polski o 20.00 przy Krzyżu w Drużynie, a w niedzielę, 6 maja o 20.00 przy Krzyżu w Nowinkach. Gorąco wszystkich zachęcam i zapraszam do udziału w tych najpiękniejszych maryjnych nabożeństwach zarówno w kościele, jak i przy krzyżach.

3. Rodziców i bliskich dzieci, które mają za tydzień przystąpić do I Komunii św. zapraszam do spowiedzi św. w środę od godz. 16.30 – 18.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem majowym w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. W czwartek, 3 Maja – Uroczystość NMP Królowej Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedziele: o godz. 8.30, 10.30 i 19.00. Dla uczczenia Narodowego Święta pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych.

6. W piątek, 4 maja Kościół wspomina Św. Floriana, Patrona Strażaków. Dziękując im za ofiarną służbę nam wszystkim, życzymy Druhnom i Druhom Strażakom: Niech ten Święty Patron strzeże nas wszystkich przed ogniem i pożarami, a Was, Druhny i Druhowie niech ma w swojej opiece, byście niosąc pomoc bliźnim, mogli służyć bezpiecznie. Zapraszam więc wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinkach, w piątek na Mszy św. o godz. 18.30.

7. Ks. Arcybiskup Metropolita udziela na piątek, 4 maja dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Miłego grillowania.

8. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej w piątek od godz. 17.00 – 18.00.

9. W przyszłą sobotę i niedzielę, dzieci naszej Parafii, przystąpią do I Komunii Świętej, podczas Mszy świętych: w sobotę o godz. 10.00 i 12.00 oraz w niedzielę o godz. 10.00 i 12.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w naszym kościele, uprzejmie proszę na tych Mszach świętych pozostawić kościół do dyspozycji dzieci oraz ich bliskich. Dlatego w przyszłą niedzielę ulegnie zmianie porządek mszy św. Msze św. w niedzielę 6 maja o godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i 19.00.

10. Wszystkim udającym się ma „majówki” życzę szczęśliwej podróży oraz dobrej pogody ducha i słońca na niebie, oraz miłych chwil z bliskimi i przyjaciółmi.