06.05.2018 - VI Niedziela Wielkanocna

Któż może odmówić chrztu tym, którzy otrzymali Ducha Świętego tak samo jak my?

Dz 10, 25-26. 34-35. 44-48
  1. Nasza Parafia raduje się Uroczystością I Komunii Św. dzieci. Wszystkim dzieciom, które pierwszy raz przystępują do Stołu Pańskiego życzymy, by trwały w przyjaźni z Chrystusem, a przykład wiary ich rodziców umacniał je w wierze.

2. Serdecznie dziękuję Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do I Komunii św., za budującą obecność na spotkaniach w ciągu całego roku, oraz za przygotowanie kościoła na uroczystość. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pań Katechetek za trud wzorowego przygotowania dzieci. W Białym Tygodniu dzieci gromadzą się na Mszy św. o godz. 17.00. i 18.30. We wtorek z racji Białego Tygodnia nie będzie porannej Mszy św.

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, pół godziny przed Mszą św. Dzisiaj także majowe pod Krzyżem w Nowinkach o godz. 20.00, a w przyszłą niedzielę, 13 maja pod Krzyżem w Borkowicach.

4. Od poniedziałku do środy, tzw. Dni Krzyżowe – czyli dni modlitw o dobre urodzaje. W tej intencji ofiarujemy nabożeństwa Majowe oraz procesję błagalną przed kościołem, by nikomu nie zabrakło w tym roku chleba. Święcenie pól i łąk w sobotę. Rolników chcących poświęcić swoje pola i uprawy zapraszam do zakrystii.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym nabożeństwem w środę o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu II czwartek miesiąca, zapraszam więc do udziału we Mszy św. wspólnotę Żywego Różańca, a w piątek do modlitwy za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

7. O sprzątanie i przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę proszę serdecznie mieszkańców ulicy Krzywoustego.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Młodzież klas gimnazjalnych zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę, 13 maja o godz. 17.00, a rodziców młodzieży gimnazjalnej w środę, 16 maja o godz. 19.30.