03.03.2019 – VIII Niedziela Zwykła

Gdy sitem się przesiewa, zostają odpadki, podobnie błędy człowieka przy jego ocenie. Piec poddaje próbie naczynia garncarza, a sprawdzianem człowieka jest jego wypowiedź. Jak o uprawie drzewa świadczy jego owoc, tak mowa o zamyśle serca człowieka. Nie chwal męża przed wypowiedzią, to bowiem jest próbą dla ludzi.

Syr 27, 4-7
  1. Zapraszam do udziału w Apelu Jasnogórskim dzisiaj o godz. 21.00.

2. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.30.

3. W najbliższą środę Popielec, rozpoczynający Wielki Post, święty czas pokuty i umartwienia oraz rozważania Męki Pańskiej. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.30, 17.00 i 19.00. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezji Poznańskiej, jako jałmużna postna. W Środę Popielcową, wszystkich którzy ukończyli 18 rok życia, aż do 60 lat, obowiązuje post ścisły, polegający na jednym posiłku do sytości i dwóch skromnych. Wszyscy wierni w tym dniu, bez względu na wiek, są zobowiązani ponadto do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę Popielcową o godz. 18.30. Spisane podziękowania i prośby do Matki Bożej można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00. W piątek Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

5. Zachęcam serdecznie do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. Gorzkie Żale przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00.

6. Pani krawcowa prosi o odbiór alb do I Komunii św. w sobotę 9 marca o godz. 10.30. Będzie także możliwość zakupu dodatków do strojów.

7. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Borkowic i Bolesławca za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty. W waszych intencjach będziemy się modlić w sobotę. O przygotowanie świątyni na niedzielę proszę za tydzień mieszkańców Nowinek z ulic Dębowej i Rolnej.

8. Wczoraj, w sobotę 2 marca Pan Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty Ś.P. Wiesława Szynklewskiego z Krosinka. Msza św. pogrzebowa w czwartek o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Wiesława polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”