10.03.2019 – I Niedziela Wielkiego Postu

Wtedy wołaliśmy do Pana, Boga ojców naszych. Pan usłyszał nasze wołanie, wejrzał na naszą nędzę, nasz trud i nasze uciemiężenie. Wyprowadził nas Pan z Egiptu mocną ręką i wyciągniętym ramieniem wśród wielkiej grozy, znaków i cudów. Przyprowadził nas na to miejsce i dał nam ten kraj opływający w mleko i miód.

Pwt 26, 4-10
  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w Środę Popielcową na Caritas. Niech wszystkim ofiarodawcom Pan Bóg wynagrodzi. Przed kościołem u ministrantów można odbierać koperty na Daninę Diecezjalną. Daninę Diecezjalną proszę składać do końca Wielkiego Postu do skarbony pod św. Józefem.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony ustawionej pod ołtarzem Matki Najświętszej.

3. W tym tygodniu II czwartek miesiąca. Zapraszam więc do modlitwy wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 18.00 Różaniec, a następnie Msza św. za żywych i zmarłych członków wspólnoty.

4. Serdecznie zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: Gorzkie Żale dziś oraz przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

5. Za tydzień, z racji trzeciej niedzieli miesiąca Msza św. chrzcielna o godz. 12.00, a składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Nowinek z ulic Dębowej i Rolnej za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kościół. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie świątyni proszę serdecznie mieszkańców ulicy Powstańców Wlkp.

7. Ze względu na Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w listopadzie, w tym roku nie będzie rekolekcji w czasie Wielkiego Postu, lecz przeżywać je będziemy przed Nawiedzeniem Matki Najświętszej.

8. Pogrzeb Ś.P. Wiesława Szynklewskiego jutro, w poniedziałek. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na naszym cmentarzu.