17.03.2019 – II Niedziela Wielkiego Postu

Spójrz na niebo i policz gwiazdy, jeśli zdołasz to uczynić. Tak liczne będzie twoje potomstwo.

Rdz 15, 5-12. 17-18
  1. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

2. Przed kościołem można odbierać koperty na Daninę Diecezjalną, które do końca Wielkiego Postu proszę składać do dużej skarbony pod chórem. W imieniu: Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów oraz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego proszę o wsparcie, w miarę swoich możliwości.

3. We wtorek, 19 marca uroczystość Św. Józefa, Opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła oraz wszystkich mężczyzn, a szczególnie mężów i ojców. Zapraszam więc wszystkich Panów na Mszę św. we wtorek o godz. 18.30.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Nowinek za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożone ofiary na kościół. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę serdecznie parafian z Drużyny z ul. Powstańców Wlkp. od P. Skotarczaków do P. Pajertów.

5. W minioną niedzielę odszedł do Pana z naszej wspólnoty Ś.P. Kazimierz Michalak z Krosinka. Pogrzeb odbył się czwartek na naszym cmentarzu.. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Kazimierza polecamy Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”