24.03.2019 – III Niedziela Wielkiego Postu

Tak powiesz Izraelitom: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.

Wj 3, 1-8a. 13-15
  1. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Mimo dnia pracy, zachęcam do udziału we Mszy św. Jutrzejsza Uroczystość jest jednocześnie obchodzona jako Dzień Świętości Życia.

3. Przypominam, o katechezach dla dzieci przed pierwszą spowiedzią św. w poniedziałek i czwartek o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. Od przyszłej niedzieli przez dwa tygodnie przed figurą Św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego można składać do Niedzieli Palmowej swoje dary serca: żywność, słodycze, produkty spożywcze, jako pomoc dla potrzebujących naszych Parafian na Święta Wielkanocne. W miarę swych możliwości włączmy się w to dzieło miłosierdzia.

6. „Bóg zapłać” za ofiary składane na „Daninę Diecezjalną”. Serdecznie dziękuję za zrozumienie potrzeb Archidiecezji i jej instytucji jak: Seminarium Duchowne, Dom Księży Emerytów oraz Muzeum i Archiwum, które utrzymują się wyłącznie z ofiar wiernych. „Daninę Diecezjalną” proszę składać do skarbony ustawionej pod chórem, do końca Wielkiego Postu. Koperty na „Daninę” można odbierać przed kościołem.

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Drużyny za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożone ofiary na potrzeby kościoła. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Drużyny z ul. Powstańców Wlkp. od P. Alojzego Pajzerta do P. Jeżewiczów.

8. Wzorem lat ubiegłych w Niedzielę Palmową, planujemy zorganizować Misterium Drogi Krzyżowej ulicami Krosna. Do przeżycia i realizacji tegoż Misterium konieczna jest pomoc i zaangażowanie wielu osób. Zapraszam więc do udziału szczególnie młodzież i wszystkich odważnych, bez względu na wiek, którzy chcieliby spróbować sił aktorskich, wcielić się w postaci Męki Pańskiej i zagrać w tym Misterium. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w jakikolwiek sposób i pomóc w zorganizowaniu Misterium za tydzień, o godz. 16.45, po Gorzkich Żalach.

9. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na spotkanie, w poniedziałek, 1 kwietnia o godz. 19.30.