31.03.2019 – IV Niedziela Wielkiego Postu

Rozłożyli się obozem Izraelici w Gilgal i tam obchodzili Paschę czternastego dnia miesiąca wieczorem, na stepach Jerycha. Następnego dnia Paschy jedli z plonu tej krainy, chleby przaśne i ziarna prażone tego samego dnia. Manna ustała następnego dnia, gdy zaczęli jeść plon tej ziemi. Nie mieli już więcej Izraelici manny, lecz żywili się tego roku plonami ziemi Kanaan.

Joz 5, 9a. 10-12
  1. Przypominam, że w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia planujemy zorganizować Misterium Drogi Krzyżowej ulicami Krosna. Do przeżycia i realizacji tegoż Misterium konieczna jest pomoc i zaangażowanie wielu osób. Zapraszam więc do udziału szczególnie młodzież i wszystkich odważnych, którzy chcieliby spróbować sił aktorskich, wcielić się w postaci Męki Pańskiej i zagrać w tym Misterium. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w jakikolwiek sposób i pomóc w zorganizowaniu Misterium dzisiaj, o godz. 16.45, po Gorzkich Żalach.

2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Od dzisiaj przez dwa tygodnie przed figurą Św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać do Niedzieli Palmowej swoje dary serca: żywność, słodycze, produkty spożywcze, jako pomoc dla najuboższych naszych Parafian na Święta Wielkanocne. W miarę swych możliwości włączmy się w to dzieło miłosierdzia.

5. „Bóg zapłać” za ofiary składane na „Daninę Diecezjalną”. Serdecznie dziękuję za zrozumienie potrzeb Archidiecezji i jej instytucji jak: Seminarium Duchowne, Dom Księży Emerytów oraz Muzeum i Archiwum, które utrzymują się wyłącznie z ofiar wiernych. „Daninę Diecezjalną” proszę składać do skarbony ustawionej pod chórem, do końca Wielkiego Postu. Koperty na „Daninę” można odbierać przed kościołem.

6. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia w ramach przygotowań do Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w listopadzie br. zapraszam na Godzinki ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.00, a wieczorem na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Drużyny z ul. Powstańców Wlkp. za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożone ofiary na potrzeby kościoła. W Waszych intencjach modlić się będziemy w sobotę. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Drużyny z ulic: Choinkowej, Jodłowej, Zacisze i Pod Lasem.