23.06.2019 – XII Niedziela Zwykła

Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję ducha łaski przebłagania. Będą patrzeć na tego, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym. W owym dniu będzie wielki płacz w Jeruzalem, podobny do płaczu w Hadad-Rimmon na równinie Megiddo. W owym dniu wytryśnie źródło, dostępne dla domu Dawida i dla mieszkańców Jeruzalem, na obmycie grzechu i zmazy

Za 12, 10-11; 13, 1
  1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i tak podniosłego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała:

• za liczny udział w Procesji Bożego Ciała
    • za przygotowanie ołtarzy i ozdobienie domów i okien, za ofiarowane kwiaty
    • Paniom, które uplotły tradycyjne girlandy i przyozdobiły kościół
    • Orkiestrze Mosińskiej za wzniosłą oprawę muzyczną Procesji
    • Panu Michałowi – za śpiew
    • Policji i Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinkach za zabezpieczenie trasy Procesji oraz niesienie baldachimu, a także za pomoc z strojeniu kościoła
    • Paniom i Panom oraz dzieciom niosącym sztandary i feretrony
    • ministrantom i licznym dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz rodzicom i Paniom Katechetkom za przygotowanie dzieci.
  2. Dzisiaj Nieszpory Eucharystyczne o godz. 18.30.

3. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4. We wtorek, z racji Oktawy Bożego Ciała, o godz. 18.00 Nieszpory z Procesją, a następnie Msza św. Dlatego we wtorek nie będzie porannej Mszy św.

5. W środę o godz. 18.00 Nieszpory z Procesją, a następnie Msza św. w łączności z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 Nieszpory z Procesją, a po niej Msza św.

7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. Procesja do Figury Serca Pana Jezusa. W piątek z racji Uroczystości nie ma postu.

8. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w ub. niedzielę na inwestycje.

9. W lipcu i w sierpniu Msze św. w naszym kościele według zwyczajnego porządku; nie ma żadnych wakacyjnych zmian: w dni powszednie o godz. 18.30, z wyjątkiem wtorku – o godz. 8.30, a w niedziele o godz. 8.30, 10.30 i 19.00.

10. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Poznania i Katedry Poznańskiej.

11. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Krosinka z ulic Zielonej, Ogrodowej i Ludwikowskiej za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za ofiary na kwiaty. Za tydzień o sprzątanie kościoła proszę uprzejmie mieszkańców ulic Różanej, Góreckiej, Kociołek i Skrzynka.

12. Planowana jest Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na 15 – 16 lipca. Zapisy u Pani Jadzi.

13. W minioną niedzielę Pan Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty Ś.P. Wandę Jeżewicz z Nowinek. Pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Wandę polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”

14. Wszystkim udającym się już na wakacje życzę dobrego odpoczynku, odnowienia sił, dobrej pogody i wszelkiej radości. Wszędzie gdzie będziecie, pamiętajcie o niedzielnej Eucharystii, by oddać chwałę Stwórcy za piękno przyrody i świata.