23.05.2021 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!

Rdz 11, 1-9
  1. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem, dzisiaj o godz. 17.00.

2. Jutro tzw. drugi dzień Zielonych Świątek, Święto Maryi Matki kościoła. Mimo dnia pracy zachęcam do udziału we Mszy św. Świątecznej.

3. Młodzież klas pierwszych ponadpodstawowych zapraszam do Spowiedzi św. przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania, jutro, w poniedziałek o godz. 19. 00.

4. We wtorek młodzież naszej Parafii z klas pierwszych ponadpodstawowych przystąpi do Bierzmowania w Katedrze. Z powodu ograniczeń pandemicznych do Katedry udają się kandydaci do Bierzmowania tylko w towarzystwie świadka Bierzmowania.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z „majowym” w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod Obrazem Matki Najświętszej. W środę Dzień Matki. Wszystkim kochanym naszym Mamom życzymy opieki Najświętszej z Matek, szczęścia i radości z wychowania dzieci i ich wdzięczności oraz zdrowia i długich lat życia, a zmarłym Matkom życzymy nieba za matczyny trud.

6. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Majowych, pół godziny przed Mszą św., a także pod przydrożnymi Krzyżami i Figurami. Pod Krzyżem w Krosinku w sobotę, 29 maja o godz. 20.00.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.