30.05.2021 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego. Strzeż Jego praw i nakazów, które ja dziś polecam tobie wypełniać; by dobrze ci się wiodło i twym synom po tobie; byś przedłużył swe dni na ziemi, którą na zawsze daje ci Pan, Bóg twój

Pwt 4, 32-34. 39-40
 1. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem, dzisiaj o godz. 17.30, a ich rodziców, jutro, w poniedziałek o godz. 19.30.

 2. Rodziców i bliskich dzieci komunijnych zapraszam do Spowiedzi św. jutro, w poniedziałek od godz. 16.00 – 18.00.

 3. Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe dzisiaj i jutro pół godziny przed Mszą św. Maryjny miesiąc – maj zakończymy pod Krzyżem w Krośnie (przy ul. Głównej) w poniedziałek o godz. 20.00.

 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej. W środę po Mszy św. pierwsza w Oktawie Bożego Ciała Procesja eucharystyczna przy kościele.

 5. W tym tygodniu, od Bożego Ciała do przyszłej niedzieli, dzieci klas trzecich przystąpią w siedmiu grupach do I Komunii św.

 6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. W związku ze stanem epidemicznym oraz uroczystością I Komunii św. nie będzie Procesji po ulicach Krosna, oraz zmianie ulegną godziny Mszy świętych: Msze św. w Boże Ciało o godz. 8.00 i 10.00 i po każdej z nich Procesja przy kościele. Nie będzie w Boże Ciało wieczornej Mszy św. o godz. 19.00. Z racji Uroczystości:

  • wszystkie dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17.15, a wszystkich, którzy mają takie możliwości, proszę o przynoszenie płatków kwiatów od jutra do zakrystii.
  • by Procesja odbyła się godnie i uroczyście proszę o udział w niej Poczty Sztandarowe, Druhów Strażaków, a wszystkich o przyozdobienie okien i domów flagami kościelnymi oraz emblematami eucharystycznymi na chwałę Najświętszego Sakramentu, w całej Parafii.
  • przez całą Oktawę Bożego Ciała zachęcam do udziału w Nieszporach i Procesji, od soboty o godz. 18.00, a następnie do uczestnictwa we Mszy św. W piątek po Bożym Ciele nie będzie Nieszporów, z powodu spowiedzi dzieci, a Procesja z okazji Oktawy w piątek po Mszy św. o godz. 18.30.
 7. Z racji I Piątku miesiąca okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 – 17.00.

 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Paweł Haremza – pogrzeb odbył się w środę w Mosinie, oraz Ś.P. Ryszard Dopierała – Pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Pawła i Ś.P. Ryszarda polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.