08.08.2021 – XIX Niedziela Zwykła

Eliasz poszedł na pustynię na odległość jednego dnia drogi. Przyszedłszy, usiadł pod jednym z janowców i pragnąc umrzeć, powiedział: Wielki już czas, o Panie! Zabierz moje życie, bo nie jestem lepszy od moich przodków.

1 Krl 19, 4-8
  1. Przypominam, że w sierpniu Msze św. w naszym kościele według stałego porządku.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. W tym tygodniu II czwartek miesiąca, zapraszam więc do wspólnej modlitwy wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 18.00 Różaniec, a następnie Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków wspólnoty.

  4. Z racji II piątku miesiąca zapraszam do modlitwy za zmarłych. O godz. 18.00 Różaniec za zmarłych, a następnie Msza św. za dusze polecanych w Rocznych Wymieniankach.

  5. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas oraz inne Panie chętne do układania bukietów na Matkę Boską Zielną zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

  6. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia przypada największe maryjne święto, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w naszej polskiej pobożności Świętem Matki Boskiej Zielnej oraz 101. Rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Msze św. z Uroczystości jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. święcenie kwiatów i ziół. Caritas naszej Parafii rozprowadzać będzie przed kościołem bukiety zielne. Z racji narodowego Święta udekorujmy domy flagami narodowymi i maryjnymi.

  7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Kazimierz Broniarz z Drużyny i Ś.P. Grzegorz Piotrowski z Osiedla Miodowego. Pogrzeby odbyły się w sobotę na naszym cmentarzu. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Kazimierza i Ś.P. Grzegorza polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.